České pivovary vydělaly loni Heinekenu 115 milionů | e15.cz

České pivovary vydělaly loni Heinekenu 115 milionů

Celkový výstav tuzemských pivovarů ovládaných Heinekenem dosáhl loni 2,31 milionu hektolitrů, což je o 11,8 procenta méně než v roce 2009. Do skupiny patří Krušovice, Starobrno, Velké Březno a Krásné Březno
Celkový výstav tuzemských pivovarů ovládaných Heinekenem dosáhl loni 2,31 milionu hektolitrů, což je o 11,8 procenta méně než v roce 2009. Do skupiny patří Krušovice, Starobrno, Velké Březno a Krásné Březno
• 
ZDROJ: ctk

duk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Tuzemské pivovary nadnárodní skupiny Heineken vydělaly loni 115 milionů korun, tržby dosáhly 3,36 miliardy korun. Vyplývá to z účetní závěrky firmy. Srovnání s předchozími lety je ale obtížné, neboť společnost Heineken ČR loni zfúzovala se sesterskou firmou Drinks Union, která předloni hospodařila samostatně.

Podle mluvčí českého Heinekenu Kateřiny Beute loňské výsledky českého pivního trhu výrazně ovlivnilo zatížení vyšší spotřební daní na počátku roku, stejně jako změny v chování spotřebitelů vedoucí k poklesu spotřeby piva, ekonomicky nestabilní situace a nepříznivé demografické aspekty. „I když se tyto faktory odrazily i na výČeské sledcích skupiny Heineken ČR, byly zásadní ukazatele společnosti příznivější než celkový trend na trhu,“ řekla deníku E15 mluvčí bez bližšího srovnání s rokem 2009.

Heineken ČR se do konce roku 2009 jmenoval Královský pivovar Krušovice a v předloňském roce dosáhl zisku 175,9 milionu korun, tržby činily 3,09 miliardy korun. Firmě Drinks Union v roce 2009 klesly podle účetní závěrky tržby meziročně o 205 milionů korun na 953 milionů. Ztráta se snížila z 286 milionů korun v roce 2008 na 191,6 milionu korun předloni.

Na rozdíl od hospodářských výsledků Heineken zveřejnil srovnání výstavů svých pivovarů v Česku. Loni byl celkový výstav pivovarů Krušovice, Starobrno, Velké Březno a Krásné Březno 2,31 milionu hektolitrů, což je o 11,8 procenta méně než v roce 2009. Členské pivovary Českého svazu pivovarů a sladoven vyrobily loni 15,7 milionu hektolitrů piva, tedy o téměř osm procent méně než předloni.

Autor: duk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah