ČEZ si podrží velkou zakázku: poště bude dodávat elektřinu další tři roky | E15.cz

ČEZ si podrží velkou zakázku: poště bude dodávat elektřinu další tři roky

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Energetická skupina ČEZ bude do roku 2019 dodávat elektřinu České poště. Dceřiná společnost ČEZ Prodej, která instituci dodává elektřinu od roku 2008, zvítězila ve výběrovém řízení na dodávku elektřiny pro poštu v letech 2017 až 2019. Předpokládaná hodnota zakázky je 660 milionů korun bez DPH.

"Výsledná cena může být nižší, protože smlouva garantuje postupný nákup, který omezuje riziko pořizovat elektřinu na trhu za nevýhodných podmínek," uvedl mluvčí ČEZ Roman Gazdík.

ČEZ je největší česká energetická firma. Jeho majoritním akcionářem je stát, který drží přes ministerstvo financí zhruba 70 procent akcií. Za tři čtvrtletí letošního roku společnosti meziročně klesl čistý zisk i tržby. Čistý zisk klesl o 11 procent na 14,7 miliardy korun, tržby o pět procent na 145,1 miliardy korun.

Česká pošta provozuje síť 3200 poboček. Loni zvýšila konsolidovaný zisk před zdaněním o čtvrtinu na 302 milionů korun. Zisk zvýšila kompenzace od státu za poskytování takzvané univerzální služby, tedy základních služeb v celé České republice.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah