Czech Coal a EPH podaly nabídky na Počerady a Chvaletice | E15.cz

Czech Coal a EPH podaly nabídky na Počerady a Chvaletice

ČTK

Těžební společnost Czech Coal a Energetický a průmyslový holding (EPH) dnes podaly závazné nabídky na koupi elektráren Počerady a Chvaletice od energetické společnosti ČEZ. Částku, kterou jsou za elektrárny ochotny zaplatit, nezveřejnily. ČEZ potvrdil, že obdržel nabídky od dvou firem, otevírat je bude v pondělí.

Czech Coal má o elektrárny zájem, protože by v nich uplatnil své uhlí. Již několik let vede s ČEZ spory o ceny za uhlí právě pro Počerady a Chvaletice. Czech Coal nabídky podal prostřednictvím své společnosti Vršanská uhelná.

„Touto akvizicí bychom vytvořili nového hráče na trhu s elektřinou, který je nezávislý na prodávajícím a ostatních výrobcích elektřiny. Navíc disponujeme dostatečným množstvím a vhodným typem paliva pro optimální provoz obou elektráren,“ uvedl místopředseda představenstva Czech Coal Luboš Pavlas.

Podle Czech Coalu by koupě a následné modernizace elektráren představovaly jednu z největších investic v historii České republiky a přinesly řadu pracovních příležitostí. Provoz elektráren Czech Coal plánuje po celou dobu životnosti svého dolu Vršany, tedy za horizont roku 2055.

se rozhodl nabídnout k prodeji některé své uhelné elektrárny, protože v budoucnu chce provozovat pouze omezený počet modernizovaných uhelných bloků. Zároveň chce prodejem vyřešit šetření Evropské komise kvůli podezření z omezování konkurence. Kromě Chvaletic a Počerad k prodeji nabízí také Tisovou spolu s Mělníkem 3 a Dětmarovicemi.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.