Další zeštíhlení ruských aktivit PPF: Polymetal chce kvůli sankcím pryč ze Sibiře

Podnik, na jehož tržbách se ruský trh podílí ze 70 procent, to oznámil den před tím, než Evropská unie stvrdila sankce na dovoz ruského zlata. 

Podnik, na jehož tržbách se ruský trh podílí ze 70 procent, to oznámil den před tím, než Evropská unie stvrdila sankce na dovoz ruského zlata.  Zdroj: Polymetal

Nadnárodní těžař zlata Polymetal International zvažuje, že prodá ruskou divizi a veškeré obchodní aktivity přesune do Kazachstánu.
V Londýně zalistovaná ruská firma v úterý oznámila, že zvažovaný odchod z Ruska je součástí strategie snížení rizik a že na prodej divize najala externí poradce.
Kazachstán byl pro Polymetal jediným zbylým trhem. Loni tam utržil zhruba 984 milionů dolarů, kolem 23,5 miliardy korun.
Polymetal zatím nepodléhala sankcím, pouze pociťuje neochotu západních firem spolupracovat.
Firma Polymetal sídlí na Kypru, ale hlavním akcionářem je společnost ICT Group ruského byznysmena Alexandra Nesise. Podnikateli, jenž vlastní 24 procent akcií, dlouho sekundovala PPF.
6
Fotogalerie

Nadnárodní těžař zlata Polymetal International zvažuje, že prodá ruskou divizi a obchodní aktivity přesune do Kazachstánu. Podnik, na jehož tržbách se ruský trh podílí ze 70 procent, to oznámil den předtím, než Evropská unie stvrdila sankce na import ruského zlata. Tuzemská skupina PPF v něm drží podíl 3,4 procenta.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM.

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!