Energetici v USA se chystají na hurikán, kerý může zasáhnout New York | E15.cz

Energetici v USA se chystají na hurikán, kerý může zasáhnout New York

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Tomas Novak/Euro

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americké energetické společnosti se připravují na možnost, že na New York počátkem příštího týdne udeří hurikán Joaquin. Obávají se, že by mohl způsobit podobné škody jako hurikán Sandy v roce 2012, napsala agentura Reuters.

Tropická bouře Joaquin už nabyla síly hurikánu kategorie 1 a nyní se blíží k Bahamským ostrovům, od nichž je zhruba 300 kilometrů daleko na východ. Americké Národní středisko pro hurikány (NHC) předpovídá, že se živel stočí k východnímu pobřeží Spojených států a přejde do kategorie 2 podle pětistupňové Saffir-Simpsonovy škály s větry dosahujícími rychlosti 154-177 kilometrů za hodinu.

I když trasa postupu cyklony je zatím nejistá, NHC předpokládá, že hurikán k pevnině dospěje začátkem příštího týdne někde mezi Severní Karolínou a New Yorkem. Podle dosavadních údajů se zdá, že Joaquin „jde ve stopách“ podobných postupu hurikánu Sandy. Ten ve Spojených státech připravil o život více než sedm desítek lidí a způsobil škody ve výši přesahující 50 miliard dolarů (přes 1,2 bilionu korun).

Hurikán Sandy zpustošil východní pobřeží USA a zamířil na sever

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah