Evraz chce prodejem akcií v USA získat 400 milionů dolarů | E15.cz

Evraz chce prodejem akcií v USA získat 400 milionů dolarů

Evraz chce prodejem akcií v USA získat 400 milionů dolarů
ilustrační foto
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Americká pobočka největší ruské ocelárny Evraz by chtěla primární emisí akcií na americkém trhu získat kolem 400 milionů dolarů (8,7 miliardy korun). Evraz North America by podle zdrojů Reuters měla prodat 25 až 35 procent svých akcií.

Evraz v pátek burzovní komisi v USA oznámila záměr vydat primární emisi akcií, dokument ale konkrétní informace o objemu, ceně nebo termínu transakce nepodává. Podle jednoho ze zdrojů by emisi měla firma uskutečnit do konce tohoto roku, podle druhého by to mělo být počátkem roku příštího.

Evraz, který částečně kontroluje ruský miliardář a vlastník londýnského fotbalového klubu Chelsea Roman Abramovič, není terčem letošních západních sankcí proti Rusku. Sankce mají zabránit některým ruským státním firmám a bankám získat kapitál na západních trzích.

Divize Evraz North America vyrábí ocelářské výrobky pro infrastrukturu, obranu, energetiku a železniční dopravu. Její součástí jsou závody Oregon Steel, Rocky Mountain Steel, IPSCO a Claymont Steel. Hodnota pobočky se podle analytiků Alfa Bank pohybuje v rozmezí 2,1 až 2,6 miliardy USD (45 až 56 miliard korun).

Evraz vlastnil i českou společnost Evraz Vítkovice Steel. Tu však letos v dubnu prodal za 287 milionů dolarů skupině investorů.

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!