Firmě Metal Studénka se daří. Zvýšila tržby na 410 milionů | E15.cz

Firmě Metal Studénka se daří. Zvýšila tržby na 410 milionů

Výroba v MSV Metal Studénka
Výroba v MSV Metal Studénka
• 
ZDROJ: jetinvestment.eu

sin

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Znovuzrozené továrně na železniční výkovky MSV Metal Studénka se letos daří. Tržby za první pololetí dosáhly 410 milionů korun, což je o 11 procent více než před rokem. Nové smlouvy navíc slibují růst i do budoucna.

„Uzavřené kontrakty v prvním pololetí dosáhly historicky nejvyšší hodnoty, v příjmu nových objednávek jsme atakovali hranici půl miliardy korun,“ uvedl šéf firmy Ivo Lazecký.

Za celý letošní rok by se podle něj měly tržby přiblížit hranici 800 milionů korun, což by bylo téměř o sto milionů více než loni. Z více než osmdesáti procent by se na nich měl podílet export. Ze Studénky putují výrobky do dvaceti zemí světa. Nově se firmě, která je přímou nástupkyní Vagonky Studénka, podařilo proniknout například na turecký, balkánský nebo francouzský trh.

„Další posílení pozice očekávám díky dodávkám našich nárazníků a táhlových ústrojí, zejména v souvislosti s jejich novými typy, které uvedeme na trh v letošním roce,“ doplnil Lázecký. Vývoj nového nárazníku trval zhruba rok a půl a vyžádal si investici skoro čtyřicet milionů korun.

Společnost byla od roku 2011 v insolvenčním řízení, následně soud povolil její reorganizaci. Ta se završila začátkem loňského roku, kdy firmu ovládla brněnská investiční skupina JET Investment.

Autor: sin

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah