Francouzský energetický koncern EDF hodlá propustit tisíce zaměstnanců | E15.cz

Francouzský energetický koncern EDF hodlá propustit tisíce zaměstnanců

Francouzská jaderná elektrárna Flamanville. Bloky 3 a 4 mají být dokončeny v roce 2016
Francouzská jaderná elektrárna Flamanville. Bloky 3 a 4 mají být dokončeny v roce 2016
• 
ZDROJ: schoella, Wikimedia Commons (CC BY 3.0)

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Francouzská energetická skupina EDF plánuje do roku 2018 zrušit ve Francii tisíce pracovních míst. Bližší podrobnosti ke svému plánu má firma zveřejnit příští týden, sdělil zástupce odborového svazu CFDT Vincent Rodet. Agentura AFP uvedla, že podnik má v úmyslu zrušit čtyři tisíce pracovních míst, čímž by se počet zaměstnanců snížil o 5,8 procenta.

Podle odborářů by propouštění nemělo být povinné, firma by pouze neměla najímat nové zaměstnance za ty, kteří odejdou do důchodu.

Rušení počtu pracovních míst je však dvojnásobné proti tomu, co firma nedávno oznámila. Mohlo by tak dělat nemalé starosti současné socialistické vládě. Míra nezaměstnanosti ve Francii činí 10,2 procenta a je blízko nejvyšší hodnoty za 18 let.

EDF je největším producentem elektrické energie ve Francii, vláda ve firmě drží podíl 84,5 procenta. EDF je největším provozovatelem jaderných elektráren na světě, celkem provozuje 73 reaktorů. Po celém světě má 38,5 milionu zákazníků a roční obrat činí téměř 73 miliard eur (dva biliony korun).

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah