Honeywell kupuje výrobce plynoměrů Elster za 3,3 miliardy liber | E15.cz

Honeywell kupuje výrobce plynoměrů Elster za 3,3 miliardy liber

Měřící přístroj společnosti Elster
Měřící přístroj společnosti Elster
• 
ZDROJ: Repro Telegraph

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americký koncern Honeywell International se dohodl s britskou společností Melrose Industries na převzetí její divize výroby měřidel spotřeby plynu, vody a elektřiny. Honeywell prý za divizi Elster Group zaplatí 3,3 miliardy liber (126,1 miliardy korun). Koncern, který působí i v České republice, si tak chce posílit přítomnost v oblastech s vysokým růstem.

Elster Group platí za předního světového dodavatele měřidel spotřeby zemního plynu, elektřiny a vody a souvisejících systémů a vybavení. Firma sídlí v Německu a působí ve více než 39 zemích, například ve Spojených státech či na Slovensku. Celkem zaměstnává více než 7500 lidí.

Transakce by měla být dokončena začátkem příštího roku. Schválit ji ještě musejí regulační úřady a akcionáři britské Melrose. Transakce znamená pro společnost Melrose vysokou návratnost původní investice, celý byznys totiž v létě 2012 koupila za 1,8 miliardy liber.

Výtěžek z prodeje chce Melrose použít na splátky stávajících dluhů a další firemní účely. Část peněz hodlá rozdělit mezi akcionáře.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah