Hutní montáže postaví ve Finsku regenerační kotel, druhý největší na světě | E15.cz

Hutní montáže postaví ve Finsku regenerační kotel, druhý největší na světě

Montáž regeneračního kotle
Montáž regeneračního kotle
• 
ZDROJ: VMG

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Společnost Hutní montáže ze strojírenské skupiny Vítkovice Machinery Group získala ve Finsku zakázky za téměř 750 milionů korun. Je mezi nimi i kontrakt na dodávku regeneračního kotle, který bude druhým největším na světě.

Na dvou zakázkách už firma pracuje, na třetí začne montáž počátkem příštího roku. „Právě tato zakázka patří k našim nejzajímavějším. V centrálním Finsku, přes 300 kilometrů od Helsinek, postavíme pro světového zpracovatele dřevní hmoty Metsä Fibre obrovský regenerační kotel, druhý největší na světě a vůbec největší na severní polokouli,“ uvedl generální ředitel Hutních montáží Miroslav Přecechtěl.

Kijonková uvedla, že tato zakázka přinese firmě i nejvíce peněz. „Hodnota v tomto případě bude okolo půl miliardy korun. Práce na montáži kotle zaměstnají až 230 lidí,“ uvedla mluvčí Vítkovic Eva Kijonková. Kotelna pro zmíněné zařízení bude vyšší než 84 metrů.

Hutní montáže dále ve spolupráci se společností Andritz zkompletují kotel na spalování odpadu a bio paliv pro sedm regionů v okolí města Varkaus. Hotový by měl být v polovině příštího roku. Ještě letos pak firma dokončí kotel na spalování koksárenského a vysokopecního plynu na severozápadním pobřeží Botnického zálivu. „Sekundárním palivem budou propan, zemní plyn a lehký topný olej z produkce závodu SSAB v Raahe,“ uvedl Přecechtěl.

Návrat po šesti letech

Hutní montáže dodávaly do Finska naposledy v letech 2008 a 2009. Tehdy se jednalo o výstavbu energetického kotle pro společnost Foster Wheeler Energia ve městě Lappeenranta za zhruba 225 milionů korun.

Hutní montáže jsou jednou z klíčových společností skupiny Vítkovice Machinery Group. Zabývají se velkými, především energetickými projekty napříč celým světem. Firma má přes 600 zaměstnanců. Za rok 2014 vytvořila zisk před zdaněním 34 milionů korun, což bylo zhruba desetkrát více než v roce 2013. Tržby společnosti měly hodnotu převyšující miliardu korun.

David Beran: Se Světlíkem se klidně dohodnu na splátkovém kalendáři

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah