Japonská Tesla? Bývalý šéf Sony se pustil do výroby elektromobilů | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Japonská Tesla? Bývalý šéf Sony se pustil do výroby elektromobilů

Milan Lažanský

Pařížský debut si zažila neznámá automobilka GLM, kterou založil bývalý šéf Sony Nobuyuki Idei. „Automobilový průmysl se mění a my chceme být v popředí v oblasti jejich vývoje,“ hrdě hlásí. Jedná se o japonský start-up projekt napojený na univerzitu v Kjótu.

Šílený koncept G4 má nizozemské kořeny a původně jej poháněl osmiválec z Chevroletu Camaro. GLM totiž získalo podíl ve firmě Savage Rivale. Ta v roce 2011 představila koncept Roadyacht GTS, z nějž GLM G4 pochází.

V Japonsku nahradili osmiválec elektromotory s výkonem 400 kW. Výrobce slibuje díky rozložení elektromotorů na přední a zadní část dokonalé vyvážení, dojezd 400 kilometrů a zrychlení na stovku za 3,7 sekundy.  Více na: http://www.autorevue.cz/japonska-tesla-glm-g4-ma-dojezd-400-km-a-na-stovku-zrychli-za-37-s

Porsche kvůli elektromobilu zaměstná 1400 nových lidí

Čtyřmístný vůz v modré barvě na pařížském autosalonu zaujal svou nízkou stavbou, za kdovíjak esteticky vydařený se však podle mě považovat nedá. Na voze však pracovali bývalí inženýři z Toyoty a Nissanu, což značce dodává něco na důvěryhodnosti.

G4 není první auto firmy GLM, už v roce 2013 představila elektrický roadster jménem Tommy Kaira ZZ.

Článek s bohatou fotogalerií vyšel na webu Autorevue.cz.

 

Autor: Milan Lažanský
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!