Porsche kvůli elektromobilu zaměstná 1400 nových lidí | E15.cz

Porsche kvůli elektromobilu zaměstná 1400 nových lidí

ČTK

Německý výrobce luxusních sportovních vozů Porsche plánuje vytvořit nejméně 1400 pracovních míst ve vývoji, výrobě a prodeji elektricky poháněného auta Mission E. Model, který má konkurovat Modelu S od americké Tesly, by z montážních linek měl sjet v roce 2019.

Porsche původně plánovalo vytvořit v západoněmeckém Zuffenhausenu kvůli modelu Mission E více než tisícovku nových míst. Automobilka hodlá do nového modelu s nulovými emisemi investovat zhruba miliardu eur. V Zuffenhausenu nedaleko Stuttgartu staví novou montážní linku a lakovnu. Dalších 350 expertů chce Porsche zaměstnat v divizi zaměřené speciálně na vývoj konceptů mobility a hledání nových podnikatelských oblastí, uvedla dnes podle agentury Reuters také automobilka.

Nákladný „zabiják Tesly“: na elektromobil Porsche přispějí i zaměstnanci

Porsche je podobně jako mladoboleslavská Škoda Auto součástí německé koncernu Volkswagen, který se snaží překlenout následky rozsáhlého skandálu kolem měření emisí. Součástí transformace, kterou v polovině června oznámil generální ředitel koncernu Matthias Müller, je větší zaměření na elektrické a hybridní vozy. Kromě toho se chce Volkswagen zaměřit na digitálně zprostředkované dopravní služby, jako jsou aplikace pro sdílení jízd.

Šéf závodní rady u Porsche Uwe Hück dnes prohlásil, že firma bude muset prodat nejméně deset tisíc aut Mission E ročně, aby na novince vydělala.

Autor: ČTK
 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!