Jelínek zvýšil zisk o 70 procent, v Česku má už 160 hektarů vlastních sadů | E15.cz

Jelínek zvýšil zisk o 70 procent, v Česku má už 160 hektarů vlastních sadů

Výroba ve společnosti Rudolf Jelínek
Výroba ve společnosti Rudolf Jelínek
• 
ZDROJ: Jan Hrouda/Euro

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vizovické likérce Rudolf Jelínek loni podle předběžných výsledků stoupl zisk o 70 procent na 26 milionů korun před zdaněním. Likérka se tak vrátila do na úroveň ziskovosti před metanolovou aférou. Výnosy i při ukončení distribuce výrobků Berentzen v polovině loňského roku dosáhly loni rekordních 470 milionů korun.

„Společnost v loňském roce do oprav a investic vložila více než 16 milionů korun a dále rozšiřovala své vlastní sady v České republice na výměru více než 160 hektarů a sklidila rekordní množství vlastního ovoce,“ uvedl generální ředitel společnosti Pavel Dvořáček.

Z vlastního ovoce vyrábí likérka například jednoodrůdovou čirou slivovici z vybrané odrůdy a prémiovou slivovici zlaté barvy, která vzniká kombinací několika odrůd a stáčí se po dvou letech od sběru ovoce. O speciální série a prémiový alkohol mají v posledních letech lidé stále větší zájem. Likérka vlastní sady postupně rozšiřuje a chce jimi v budoucnu pokrýt až třetinu surovin. Nyní většinu ovoce vykupuje, ročně zpracuje asi pět tisíc tun ovoce, zejména švestky.

Předloni likérka vytvořila zisk před zdaněním 15,4 milionu korun, po zdanění činil 12 milionů, o rok dříve měla zisk po zdanění 10,2 milionu korun. Firma předloni utržila za prodej zboží a vlastních výrobků a služeb 441 milionů korun, v roce 2013 to bylo 397 milionů korun. V roce 2012 se dostala do devatenáctimilionové ztráty kvůli metanolové aféře a prohibici.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah