Komárkova KKCG loni vydělala 5,5 miliardy. Zisk stoupl díky energetice

Karel Komárek

Karel Komárek Zdroj: KKCG

Investiční skupině KKCG miliardáře Karla Komárka stoupl v roce 2013 konsolidovaný čistý zisk o pět procent na 5,5 miliardy korun. Dařilo se zejména společnosti Moravské naftové doly, loterii Sazka a cestovní kanceláři Fischer.

Aktiva KKCG se zvýšila o téměř pět procent na 1,6 miliardy eur, což je 43,8 miliardy korun. Vlastní kapitál meziročně vzrostl na 919 milionů eur, tedy 25,2 miliardy korun. Konsolidované výnosy stouply o 68 procent na 21,9 miliardy korun.

Skupina Moravské naftové doly (MND) vedle svého tradičního podnikání v těžbě ropy a plynu, vrtných pracích a skladování plynu v průběhu roku 2013 pokračovala v silné expanzi na velkoobchodním trhu s plynem. Na začátku roku 2014 vstoupila na trh prodeje plynu a elektřiny i pro domácnosti.

KKCG v roce 2013 pokračovala ve své investiční strategii mezinárodní expanze. Získala akcionářský podíl v řecké národní loterii OPAP. Prodala společnost MND Exploration & Production držící podíly na průzkumných a těžebních licencích v Pákistánu a Jemenu a podíl ve vysočanské O2 Areně.

KKCG jako investor se dlouhodobě zaměřuje na oblasti ropy a zemního plynu, průmyslu, investic. Skupina drží podíly ve více než 25 českých a zahraničních společnostech, mezi které patří například skupina MND, Sazka, OPAP, Vítkovice, cestovní skupina Fischer, Informační linky 1188 a další. KKCG působí ve více než deseti zemích světa.