Libor Witassek nečekaně skončil ve funkci generálního ředitele Vítkovic | E15.cz

Libor Witassek nečekaně skončil ve funkci generálního ředitele Vítkovic

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

 Předseda představenstva a generální ředitel společnosti Vítkovice a.s. Libor Witassek dnes nečekaně skončil v obou funkcích. Firmu bude dál řídit představenstvo společnosti pod vedením místopředsedy Igora Vlčka, který byl dosud finančním ředitelem skupiny Vítkovice. Některé společnosti z této skupiny se poslední dva roky potýkají s problémy. Witassek loni do skupiny přišel jako manažer, který měl skupinu vyvést z problémů.

Witassek, který byl generálním ředitelem Vítkovic od loňského 1. července, z obou funkcí odešel na základě svého rozhodnutí a bude řídit rozvojové projekty ve společnosti Vítkovice Engineering Services, která se zabývá vyhledáváním nových obchodních příležitostí a trendů mimo jiné na bázi vodíku.

Do čela Vítkovic přišel Witassek (48) loni v červenci, když po majiteli Janu Světlíkovi převzal funkci generálního ředitele. V polovině listopadu stanul i v čele představenstva firmy, když se Světlík přesunul do dozorčí rady.

Opavský rodák Witassek vystudoval kybernetiku na Vysokém učení technickém v Brně, před nástupem do Vítkovic prošel řadou firem. V dubnu 2013, když Světlík dostal ocenění Manažer roku, byl Witassek při stejné příležitosti vyhlášen vynikajícím manažerem malé firmy. Od roku 2014 je zastupitelem Opavy, věnuje se i tamnímu hokeji.

Vítkovice, a. s., jsou jádrem původní struktury holdingu a zastřešují energetické, právní, logistické a další služby pro skupinu Vítkovice Machinery Group ostravského podnikatele Jana Světlíka. Ve skupině je přes 20 firem, které mají dohromady asi 3000 zaměstnanců. Loni se několik firem ze skupiny dostalo do finančních potíží, Vítkovice Power Engineering letos skončily v konkurzu, Vítkovice Gearworks a Vítkovice Revmont mají povolenou reorganizaci a reorganizace Vítkovic Envi už úspěšně skončila.

Celá strojírenská skupina Vítkovice loni vytvořila v loňském roce konsolidovanou ztrátu přibližně 5,3 miliardy korun. Způsobily ji hlavně insolvence a další kroky, které s insolvencemi souvisejí. V roce 2015 byly Vítkovice ve ztrátě zhruba 82 milionů korun. Skupina loni dosáhla tržeb ve výši zhruba 8,5 miliardy korun, což bylo asi o 2,3 miliardy méně než v předchozím roce.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.