Lindt má zálusk na zámoří. Jedná o koupi trojky amerického trhu | E15.cz

Lindt má zálusk na zámoří. Jedná o koupi trojky amerického trhu

Lindt Teddy.
Lindt Teddy.
• 
ZDROJ: Lindt

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Švýcarský výrobce čokolády Lindt & Sprüngli jedná o koupi amerického výrobce cukrovinek Russell Stover. Cena by se mohla pohybovat kolem 1,4 miliardy dolarů (28,2 miliardy korun). Jednání ještě neskončila, dohoda by však mohla být oznámena již příští týden.

Koupě firmy Russell Stover by Lindtu umožnila rozšířit svoji působnost dále mimo evropský trh, odkud pochází velká část jeho příjmů, a získat silnou pozici na americkém trhu, píše deník Financial Times. Roční tržby americké firmy činí zhruba 600 milionů dolarů (12,1 miliardy korun).

Rodina Wardových nabídla Russell Stover k prodeji na počátku letošního roku. O Russell Stover se zajímalo několik soukromých investičních fondů, ale také potravinářské firmy Hershey a Godiva.

Russell Stover je podle tržeb třetím největším výrobcem cukrovinek v USA. Známý je hlavně svými bonboniérami. Lindt vyrábí kvalitní tabulkovou čokoládu, známý je i čokoládovými pralinkami Lindor a velikonočními zajíčky balenými ve zlaté hliníkové fólii.

Russell Stover vyrábí také čokoládu značky Whitman's. Své produkty nabízí ve více než 70 tisících obchodech s potravinami, dárky a dalších maloobchodech po celých Spojených státech a ve více než 20 zemích světa.

Společnost Lindt vznikla před téměř 170 lety. Své výrobky prodává ve více než 80 zemích po celém světě a vytváří 70 procent obratu mimo Švýcarsko. Zhruba 40 procent jejího sortimentu připadá na tabulkové čokolády. Vlastní také značku čokolád Ghirardelli. Na českém trhu působí od roku 1994. Tržby firmy loni činily 2,9 miliardy švýcarských franků (65,6 miliardy korun).

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.