LOM získal armádní zakázku na modernizaci pěti vrtulníků za 168 milionů | E15.cz

LOM získal armádní zakázku na modernizaci pěti vrtulníků za 168 milionů

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Ministerstvo obrany nechá zmodernizovat pět vojenských vrtulníků Mi-17. Zakázka bude zadána státnímu podniku LOM Praha, sdělil Jiří Caletka z tiskového oddělení ministerstva obrany. Informace o modernizaci ve středu dostane na své jednání vláda. Za namontování různých zařízení a přístrojů do vrtulníků ministerstvo zaplatí podle předpokladů 168 milionů korun bez DPH.

Díky úpravám by stroje měly být schopny mimo jiné plnit úkoly v rámci projektu Evropské unie SES/SESAR (Single European Sky - Jednotné evropské nebe). Vojáci by měli dostat zmodernizované stroje k užívání nejpozději do konce listopadu 2018.

Mi-17 je střední dvoumotorový vrtulník určený především k přepravě osob. Kromě vojenských účelů jsou armádní stroje využívány třeba k přepravě zásahových týmů Útvaru rychlého nasazení (URNA) nebo k radiačnímu monitorování českého území pro Úřad pro jadernou bezpečnost.

Loni schválená Koncepce výstavby Armády ČR do roku 2025 počítá s nahrazením těchto strojů a pořízením nových čtyř transportních vrtulníků.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah