Malé podniky odcházejí od velkých prodejců energie | E15.cz

Malé podniky odcházejí od velkých prodejců energie

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: CEPS

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Velké energetické firmy často zanedbávají komunikaci s menšími firemními odběrateli a chybují ve fakturaci. Klienti proto odcházejí k jiným dodavatelům. Vyplývá to z průzkumu Unie malých a středních podniků mezi podnikateli a živnostníky. Dominantní firmy jako ČEZ a RWE v hodnocení propadly.

Podle podnikatelů řeší velké energetické podniky prodlení s placením často sankcemi nebo rovnou odpojením a často bez upozornění. Řada podnikatelů se přitom dle průzkumu setkává s chybným fakturováním částek za elektřinu, špatným adresováním faktur nebo neřešením přeplatků. Malí a střední podnikatelé si také stěžovali na stále rostoucí ceny energie.

Lepší názor na dodavatele energie mají podle průzkumu velké podniky. „Velké firmy jsou se svými dodavateli spíše spokojeny. Setkávají se u nich většinou s flexibilnějším přístupem při fakturaci a získávají slevy až do výše 40 procent z ceny nabízeného energetického produktu. To svědčí o tom, že energetický trh je ještě dostatečně pružný a Unie malých a středních podniků se tak hodlá těmito oblastmi i nadále intenzivně zabývat,“ uvedla unie.

Průzkumu se účastnilo 74 podnikatelů. „Výsledky průzkumu pak jednoznačně ukazují na to, že aktivní zájem o energetickou politiku vede k tendenci malých a středních podnikatelů odcházet od svého dodavatele kvůli cenám a chybnému fakturování,“ dodala unie.

Za prvních deset měsíců přistoupilo na změnu prodejce elektřiny či plynu přes 663 tisíc odběratelů. Za celý loňský rok to byla zhruba polovina. Změnám dominují domácnosti.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah