Manažeři kritizují vládu | E15.cz

Manažeři kritizují vládu

Jaroslav Hanák, prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR
Jaroslav Hanák, prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR
• 
ZDROJ: mediafax

psv

Devadesát procent finalistů jubilejního dvacátého ročníku soutěže Manažer roku uvedlo, že obecně hodnotí opatření vlády negativně. Manažerům zejména vadí chybějící dlouhodobá koncepce státu, nestabilita právního prostředí přinášející nejistotu do podnikání a časté personální změny na vládních postech. Zmiňují i další problémy jako zvyšující se administrativní zátěž a neprůhlednou grantovou politiku.

To je hlavní poselství, jež vzešlo z odpovědí dvanácti finalistek a 74 finalistů soutěže Manažer roku 2012, kteří byli vybráni ze 198 přihlášených. Deset procent soutěžících, kteří viděli vládní kroky pozitivně, zmiňovalo zejména podporu exportu a elektronizaci veřejné zprávy. Finalisté také v podstatě pojmenovali společný recept na úspěch firem a jejich konkurenceschopnost. Je jím rozvoj týmu.

„Během roadshow po jednotlivých krajích mi manažeři a podnikatelé tlumočili, že na vládu nespoléhají, poradí si sami. Od státu očekávají jenom, aby jim nekomplikoval život,“ uvedl Jaroslav Hanák, prezident Svazu průmyslu a dopravy.

Manažerem roku 2010 je manažerka

Stát spravujeme jako za Marie Terezie

Autor: psv

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.