Tesla v problémech: po rezignaci hlavního účetní padají akcie | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Muskovo kouření marihuany a rezignace hlavního účetního přiživují pád akcií Tesly

Muskovo kouření marihuany a rezignace hlavního účetního přiživují pád akcií Tesly
Tesla
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Akcie amerického výrobce elektromobilů Tesla dnes zamířily prudce dolů, protože investory znepokojila zpráva o rezignaci hlavního účetního Davea Mortona. Zpráva o rezignaci navíc přišla poté, co zakladatel a generální ředitel podniku Elon Musk v internetovém pořadu krátce kouřil směs údajně obsahující marihuanu.
 

Akcie společnosti Tesla po zahájení dnešního obchodování na burze ztrácely zhruba devět procent. Morton se rozhodl rezignovat pouhý měsíc po nástupu do funkce. Podle firmy tak učinil mimo jiné kvůli velkému zájmu veřejnosti, který Tesla přitahuje.

Někteří analytici podle agentury Reuters automobilku opětovně vyzvali ke změnám ve struktuře vedení podniku. „Vyzýváme k vytvoření funkce spoluředitele či provozního šéfa,“ uvedl analytik James Albertine z makléřské společnosti Consumer Edge. „Řada lidí se ptá, zda je Elon pro Teslu stále tím nejlepším generálním ředitelem,“ upozornil analytik Frank Schwope z banky NORD/LB.

Musk si ve čtvrtečním pořadu s komikem Joem Roganem „potáhl“ z jointu, který podle Rogana obsahoval směs tabáku a marihuany. Pořad se natáčel v Kalifornii, kde je od začátku ledna užívání marihuany pro rekreační účely legální, upozornil server BBC.

Musk: Uplynulý rok byl nejtěžším a nejbolestivějším rokem mé kariéry
Tlak na Teslu stupňují i menší investoři, stačí jim k tomu Twitter a drony

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!