Musk: Uplynulý rok byl nejtěžším a nejbolestivějším rokem mé kariéry | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Musk: Uplynulý rok byl nejtěžším a nejbolestivějším rokem mé kariéry

Musk: Uplynulý rok byl nejtěžším a nejbolestivějším rokem mé kariéry
Elon Musk
• 
ZDROJ: profimedia.cz

fry

Zmírnit extrémní pracovní nasazení Elona Muska se již léta pokouší vedoucí pracovníci společnosti Tesla. Zatím se však marně snaží nalézt výkonného ředitele číslo dva, který by podle některých lidí, kteří jsou s touto záležitostí spjati, převzal některé z povinností Elona Muska. Ten sám v rozhovoru pro New York Times přiznal, že uplynulý rok byl pro něj nejtěžším a nejbolestivějším“ jeho kariéry. Další skutečností je, že Musk v současnosti uvažuje o převzetí Tesly do soukromých rukou. Za to je nyní kritizován investory.

„Byly chvíle, kdy jsem neopustil továrnu tři nebo čtyři dny - dny, kdy jsem nebyl venku,“ uvedl v rozhovoru Elon Musk. „Trpěl jsem tím já, mé děti, rodina i přátelé ,“ doplnil.

Podle Muska však v tuto chvíli neprobíhá „žádné aktivní vyhledávání “ člověka, který by mu mohl pomoci s převzetím části úkolů. Lidé kolem Muska ale tvrdí, že hledání nového člena do čela společnosti Tesla probíhají a jsou nyní ještě intenzivnější. I díky nedávnému Muskovu oznámení o převzetí společnosti Tesla.

Muskovi mají se stažením Tesly z burzy pomoci saúdské peníze

Musk totiž šokoval trhy, když na svém twitterovém účtu uvedl, že uvažuje o převzetí firmy do soukromých rukou a stažení akcií společnosti z veřejného obchodování. Řekl také, že má pro tento záměr zajištěno financování.

Dále uvedl, že poslední jednání, které se konalo 31. července, opustil bez jakýchkoliv pochybností, že dohoda může být uzavřena. To je prý i důvod, proč napsal, že financování je zajištěno, přestože dohoda ještě nebyla uzavřena.

Tesla se odchodem z burzy pouští do neprobádaného území, shodují se odborníci

Muskův tweet ohledně převzetí Tesly pak začala vyšetřovat americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC). Tweet totiž způsobil růst akcií firmy asi o 11 procent. Muska za jeho tweet napadli investoři, kteří spekulují na pokles ceny akcií Tesly.

Tvrdí, že Musk jim chtěl svým tweetem a následným prudkým růstem ceny akcií přivodit vysoké ztráty. Musk nabídl za akcii 420 dolarů, zatímco v době zveřejnění tweetu se akcie prodávaly za méně než 360 dolarů za kus.

Autor: fry
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!