Na Kladně se bude vyrábět více umělých kloubů | E15.cz

Na Kladně se bude vyrábět více umělých kloubů

ČTK

Kladenský výrobce kloubních náhrad Beznoska chce od jara rozšiřovat závod. Loňský zisk společnosti podle předběžných údajů meziročně mírně klesl na 18 milionů korun, tržby naopak stouply zhruba o tři procenta na 180 milionů korun. Podle ředitele společnosti Petra Milaty firma plánuje v letošním roce růst tržeb minimálně o pět procent oproti loňskému roku.

V uplynulém roce společnost nabrala čtrnáct nových zaměstnanců, těch má nyní 116. Po zvýšení výrobní kapacity plánuje přijímání dalších. Práce na rozšíření výrobních prostorů začnou letos v dubnu, hotovo má být příští rok. "Hodnota investice by měla být zhruba do 20 milionů korun," uvedl Milata.

Nedávno byla v závodu spuštěna nová linka na nanostrukturování implantátů. "Větší investice do strojního vybavení plánujeme po dokončení nové výrobní budovy v průběhu roku 2018," doplnil Milata.

Společnost vyváží přibližně polovinu své produkce, nejvíce na Slovensko, Ukrajinu, do Portugalska, Dánska, Kazachstánu, ale i dalších zemí.

Výroba ortopedických implantátů začala v Kladně v roce 1969, první náhradní kyčelní kloub byl v Kladně vyroben v roce 1972. O dvacet let později byl podnik privatizován. Firma za celou dobu existence vyrobila několik set tisíc náhrad kyčelních kloubů a desítky tisíc náhrad kolenních kloubů. Zabývá se i výrobou kloubních náhrad pro psy.

Ocelárna kladenské Poldi bude znovu fungovat od března

 

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!