Největší zakázka v historii Rolls-Royce. Hotel si objednal 30 vozů Phantom | E15.cz

Největší zakázka v historii Rolls-Royce. Hotel si objednal 30 vozů Phantom

Největší zakázka v historii Rolls-Royce. Hotel si objednal 30 vozů Phantom
Rolls-Royce určený pro Macau
• 
ZDROJ: BusinessInsider.com

pav

Premiová automobilová značka Rolls-Royce uzavřela vůbec největší objednávku ve své více než stoleté historii. Do čínského Macau pošle třicet exemplářů Phantom. V připravovaném luxusním hotelu Louis XIII budou automobily vozit hosty. Čínský podnikatel Stephen Hung za vozy zaplatí 20 milionů dolarů (zhruba 425 milionů korun).

Třicítka Phantomů nebude „sériová“, ale vyrobená na zakázku, aby co nejvíce ladila s projektem hotelu, který by se měl otevřít v polovině roku 2016.

„Louis XIII a Rolls-Royce sdílejí stejnou filozofii: poskytnout perfektní zážitek těm nejnáročnějším zákazníkům,“ uvedl podnikatel Hung po podpisu dohody s automobilkou. Za jednu noc v apartmánu by měl případný zákazník zaplatit 130 tisíc dolarů.

Kromě toho, že jde o největší objednávku, se týká této zprávy ještě jedno „nej“. Dva exempláře z chystané flotily totiž budou nejdražšími vyrobenými v historii modelu Phantom. Cesta k tomuto prvenství byla jednoduchá. Automobilka přidala na vnější karoserii i do interiéru zlato.

Projekt hotelu Louis XIII

Projekt hotelu Louis XIIIProjekt hotelu Louis XIIIAutor: Repro AutoRevue.cz

Rolls-Royce
Výrobce superluxusních automobilů Rolls-Royce Motor loni zvýšil prodej o 1,5 procenta na rekordních 3630 vozů. Zaznamenal tak již čtvrtý rekordní rok za sebou. Firma nyní zaměstnává přes 1300 lidí.
Nejsilnější nárůst poptávky loni společnost zaznamenala na Blízkém východě, kde její prodej stoupl o 17 procent. Dobře si vedla také v Číně, kde zvýšila prodej o 11 procent.

Autor: pav
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!