Nový rekord. Německo vyrobilo 78 procent elektřiny z obnovitelných zdrojů | E15.cz

Nový rekord. Německo vyrobilo 78 procent elektřiny z obnovitelných zdrojů

tavba německého větrného parku Baltic 1
tavba německého větrného parku Baltic 1
• 
ZDROJ: EnBW

pav

Poslední červencová sobota se zapíše do historie jako další milník německé energetiky. 25. července Německo pokrylo rekordních 78 procent své spotřeby elektřiny pouze z obnovitelných zdrojů. Německu se tak začínají vracet investice do zelené energetiky.

Už v květnu 2014 se Německu podařilo zajistit 74 procent elektřiny z obnovitelných zdrojů. Horká červencová sobota ale dosavadní rekord překonala. Výsledku pomohla kombinace bouřek na severu země a slunečné počasí na jihu země.

Výkon obnovitelných zdrojů toho dne dosáhl hodnoty 47,9 gigawattu. Z toho zhruba 40 gigawattů pokrylo slunce, 2,4 gigawattů vodní elektrárny a 4,85 biomasa. Celková poptávka činila 61,1 gigawattu. Zbytek zajistily uhelné a jaderné elektrárny.

Německo má v otázce zelené energetiky velkolepé plány. Do roku 2022 chce odstavit všechny jaderné elektrárny. A do roku 2050 snížit emise skleníkových plynů o 80 procent.

Autor: pav

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.