Ocelárny British Steel jsou v likvidaci, v ohrožení je 25 tisíc pracovních míst | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Ocelárny British Steel jsou v likvidaci, v ohrožení je 25 tisíc pracovních míst

ČTK

Druhý největší britský výrobce oceli British Steel byl nucen vstoupit do likvidace. Podle konkurzního správce však bude firma prozatím pokračovat v provozu. Informuje o tom agentura Reuters. Kvůli finančním problémům podniku je v ohrožení kolem 25 tisíc pracovních míst.

„Firma v likvidaci pokračuje v činnosti a v dodávkách zákazníkům, zatímco já zvažuji možnosti. Zaměstnanci dostávají mzdy a nadále budou v pracovním poměru,“ uvedl konkurzní správce.

Podnik se podle agentury AP dostal do likvidace poté, co se mu nepodařilo získat další vládní pomoc. Vláda uvedla, že již pro firmu učinila vše, co bylo v jejích silách, včetně poskytnutí překlenovacího úvěru 120 milionů liber (3,5 miliardy korun). Další podpora by podle vlády byla v rozporu se zákonem.

Majitelem společnosti British Steel je investiční firma Greybull Capital. British Steel zaměstnává kolem pěti tisíc lidí, na firmě navíc závisí dalších 20 tisíc pracovních míst v dodavatelském řetězci. Společnost Greybull Capital koupila ztrátový podnik v roce 2016 za jednu libru od indické ocelárny Tata Steel.

Stát zařízl plány na obří sklad Daimleru u Prahy
Od litiny po obráběcí stroje: závod Kovosvit slaví 80 let, podívejte se

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!