Philip Morris otevřel novou linku na tabák, chce zvýšit soběstačnost | E15.cz

Philip Morris otevřel novou linku na tabák, chce zvýšit soběstačnost

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Společnost Philip Morris Česká republika dnes ve svém výrobním areálu v Kutné Hoře otevřela nově vybudovanou halu na zpracování tabáku. Uvedla také do provozu nové výrobní linky v centru pro ostatní tabákové produkty, jako je jemně řezaný tabák. Celkové náklady na oba projekty přesáhly 400 milionů korun, cílem bylo zvýšit konkurenceschopnost kutnohorského závodu a snížit jeho závislost na dovozu.

„Nová výrobní hala byla vybudována proto, abychom zvětšili kapacitu přípravny tabáku a takzvané kuchyně přísad. Tím jsme dosáhli soběstačnosti továrny ve zpracování tabáku a snížili jsme dovoz předpřipravených tabákových směsí,“ uvedl při slavnostním otevření nových prostor ředitel výroby Philip Morris ČR Petr Karla. Další část investice podle něj plynula do výroby ostatních tabákových produktů v jiné části závodu, která se centralizovala a zefektivnila.

Další část investice podle Karly plynula do výroby ostatních tabákových produktů v jiné části závodu, která se centralizovala. „Zvýšili jsme tak samozřejmě naši výrobní kapacitu, ale i efektivitu výroby, což je pro nás důležité,“ řekl Karla. Firma podle něj za posledních pět let investovala do kutnohorské továrny více než dvě miliardy korun a za minulý rok jen na spotřební dani a dani z přidané hodnoty odvedla státu více než 26 miliard korun.

Náměstek ministra průmyslu Jiří Havlíček při otevření haly uvedl, že jeho úřad se snaží podporovat hospodářský růst snižováním byrokratické zátěže a zjednodušováním podnikatelského prostředí. „Se společností Philip Morris vedeme diskuse ohledně nastavení regulatoriky nejenom českých zákonů, ale i toho, co Česká republika přijímá z Evropské unie v rámci takzvaných transpozic evropských směrnic. Mrzí mě, že v tom uplynulém období všechno neprobíhalo tak hladce a s dostatečným časovým předstihem,“ uvedl Havlíček.

Philip Morris ČR je předním výrobcem a prodejcem tabákových výrobků v Česku. Zaměstnává v celé zemipřibližně 1100 lidí. V letošním prvním čtvrtletí společnosti meziročně vzrostly konsolidované tržby bez spotřební daně a DPH o 9,3 procenta na 2,5 miliardy korun. Celkový odbyt se zvýšil o 7,4 procenta na 2,9 miliardy cigaret.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah