Piëch bude ve VW ještě dlouho, vyvrací automobilka spekulace tisku | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Piëch bude ve VW ještě dlouho, vyvrací automobilka spekulace tisku

Piëch bude ve VW ještě dlouho, vyvrací automobilka spekulace tisku
Ferdinand Piëch
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK, nos

Ferdinand Piëch v žádném případě z čela dozorčí rady automobilového koncernu VW neodchází. Vnuk zakladatele společnosti, Ferdinanda Porscheho zatím svou pozici vyklidit nechce. Přesto se již jako o jeho nástupci hovoří o šéfovi automobilky VW Martinovi Winterkornovi.

Německý automobilový koncern Volkswagen dnes popřel zprávu o brzkém odchodu předsedy dozorčí rady Ferdinanda Piëcha z funkce. Šestasedmdesátiletý Piëch se podle mluvčí podniku těší dobrému zdraví a zůstane v čele rady ještě dlouhou dobu, napsala agentura Reuters.

Německý podnikatelský list Handelsblatt dnes informoval, že Piëch během příštích několika měsíců pravděpodobně odstoupí z funkce. Za hlavního kandidáta na Piëchova nástupce označil současného generálního ředitele Volkswagenu Martina Winterkorna, jehož ředitelský kontrakt však vyprší až na konci roku 2016.

Martin Winterkorn, šéf automobilky VWMartin Winterkorn, šéf automobilky VWAutor: E15 - Michal Nosek
Generální ředitel automobilky VW Marin Winterkorn

Piëch je vnukem zakladatele německé automobilky Porsche Ferdinanda Porscheho. Volkswagen v loňském roce dokončil převzetí společnosti Porsche, která se tak stala jeho desátou značkou.

Volkswagen, jehož součástí je rovněž česká automobilka Škoda Auto, je největší automobilkou v Evropě. Do roku 2018 se hodlá stát také největším výrobcem automobilů na světě.

Autor: ČTK, nos
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!