Piëch bude ve VW ještě dlouho, vyvrací automobilka spekulace tisku | E15.cz

Piëch bude ve VW ještě dlouho, vyvrací automobilka spekulace tisku

Ferdinand Piëch
Ferdinand Piëch
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK, nos

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ferdinand Piëch v žádném případě z čela dozorčí rady automobilového koncernu VW neodchází. Vnuk zakladatele společnosti, Ferdinanda Porscheho zatím svou pozici vyklidit nechce. Přesto se již jako o jeho nástupci hovoří o šéfovi automobilky VW Martinovi Winterkornovi.

Německý automobilový koncern Volkswagen dnes popřel zprávu o brzkém odchodu předsedy dozorčí rady Ferdinanda Piëcha z funkce. Šestasedmdesátiletý Piëch se podle mluvčí podniku těší dobrému zdraví a zůstane v čele rady ještě dlouhou dobu, napsala agentura Reuters.

Německý podnikatelský list Handelsblatt dnes informoval, že Piëch během příštích několika měsíců pravděpodobně odstoupí z funkce. Za hlavního kandidáta na Piëchova nástupce označil současného generálního ředitele Volkswagenu Martina Winterkorna, jehož ředitelský kontrakt však vyprší až na konci roku 2016.

Martin Winterkorn, šéf automobilky VW Autor: E15 - Michal Nosek
Generální ředitel automobilky VW Marin Winterkorn

Piëch je vnukem zakladatele německé automobilky Porsche Ferdinanda Porscheho. Volkswagen v loňském roce dokončil převzetí společnosti Porsche, která se tak stala jeho desátou značkou.

Volkswagen, jehož součástí je rovněž česká automobilka Škoda Auto, je největší automobilkou v Evropě. Do roku 2018 se hodlá stát také největším výrobcem automobilů na světě.

Autor: ČTK, nos

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah