Pivovarnický koncern AB InBev kupuje výrobce energetických nápojů Hiball | E15.cz

Pivovarnický koncern AB InBev kupuje výrobce energetických nápojů Hiball

ČTK

Největší světový pivovar Anheuser Busch InBev koupí výrobce energetických nápojů Hiball, který rovněž vlastní značku perlivých ovocných biošťáv a vody Alta Palla. Finanční podmínky transakce firma v dnešním prohlášení nezveřejnila.

Akvizice znamená pro pivovar další krok do sektoru nealkoholických nápojů v USA. Firma nyní ve spolupráci s firmou Starbucks vyrábí čajový nápoj Teavana. Řadu energetických a nealkoholických nápojů a čajů však AB InBev prodává v Latinské Americe.

AB InBev v květnu oznámil, že plánuje do roku 2020 investovat ve Spojených státech dvě miliardy dolarů (44,8 miliardy Kč). Investice mají směřovat do pivovarů a do nealkoholických nápojů.

Transakce by měla být dokončena ve třetím čtvrtletí, napsala agentura Reuters.

Prazdroj spustil linku na stáčení atypických plechovek za stovky milionů

Firma Hiball byla založena v roce 2005. Nyní má 20 zaměstnanců. Její maloobchodní tržby za posledních 12 měsíců činily 40 milionů USD, řekl listu The Wall Street Journal informovaný zdroj.

AB InBev rozšiřuje své portfolio v USA, protože spotřebitelé se odklánějí od amerických ležáků, včetně jeho značek Budweiser a Bud Light, k pivům od menších pivovarů a dovezenému z Mexika, vínu a lihovinám. Nealkoholické nápoje nyní představují zhruba 13 procent celkového objemu prodeje firmy. V USA je však jejich procentní podíl na objemu prodeje zanedbatelný, uvedla mluvčí společnosti.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!