Porsche hlásí nový rekord. Automobilka překonala loňské prodeje již v listopadu | E15.cz

Porsche hlásí nový rekord. Automobilka překonala loňské prodeje již v listopadu

Nejnovější verze modelu Porsche 911
Nejnovější verze modelu Porsche 911
• 

ČTK, nos

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Loňský rekord padl. Automobilka Porsche překonala prodeje z minulého roku letos již za jedenáct měsíců. O luxusní vozy roste zájem zejména v Číně, naopak zájem Američanů ochabuje.

Německý výrobce luxusních sportovních automobilů Porsche od ledna do listopadu zvýšil dodávky zákazníkům meziročně o 14 procent na 147 290 vozů. S předstihem tak překonal loňský celoroční rekord 141 075 vozů.

Porsche vydělává na jednom prodaném vozu nejvíc ze všech automobilek. V přepočtu 430 tisíc korun na kusu. Pro srovnání - Toyota vydělá na prodaném voze jen 46 700 korun.

Podívejte se do továrny, kde se vyrábí Porsche 911 Carrera

Velmi dobrý rok očekává i celý koncern Volkswagen, do kterého Porsche patří. Největší evropské automobilce ve třetím čtvrtletí vzrostl provozní zisk téměř o pětinu na 2,78 miliardy eur (71,6 miliardy korun). Firma uvedla, že k lepšímu výsledku jí pomohl rekordní prodej luxusních vozů Audi a Porsche, který kompenzoval náklady na modernizaci.

V samotném listopadu dodávky vozů Porsche meziročně stouply o téměř deset procent na 14 150 vozů. Nejprudší nárůst poptávky zaznamenala automobilka v Číně, ve Spojených státech růst prodeje výrazně zpomalil.

Stoprocentní kontrolu nad Porsche loni získal automobilový koncern Volkswagen, jehož součástí je rovněž mladoboleslavská Škoda Auto. Volkswagen je největší automobilkou v Evropě a do roku 2018 se hodlá stát největším výrobcem automobilů na světě.

Autor: ČTK, nos

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah