Porsche má rekordní zisk i tržby | E15.cz

Porsche má rekordní zisk i tržby

Porsche 918 Spyder
Porsche 918 Spyder
• 
ZDROJ: Autorevue.cz

bru

Německý výrobce luxusních sportovních automobilů Porsche v letošních prvních třech čtvrtletích zvýšil provozní zisk o 23 procent na rekordních 1,88 miliardy eur (47 miliard korun). Oznámila to dnes firma, která je součástí německého automobilového koncernu Volkswagen. Tržby stouply o 28 procent na rovněž rekordních 10,15 miliardy eur.

Automobilka již dříve uvedla, že od ledna do září zvýšila prodej o 15 procent na více než 104 tisíc vozů. Porsche těží ze silné poptávky v Asii a Americe, která kompenzuje pokles prodeje na evropském trhu. V samotném září se celosvětový prodej automobilky zvýšil o 13 procent. V Evropě sice prodej klesl o více než pět procent, v Asii a Americe však stoupl zhruba o čtvrtinu.

Porsche chce do roku 2018 zvýšit celosvětový prodej na zhruba 200 tisíc vozů ročně. K dosažení tohoto cíle má přispět nový terénní model Macan, který by se měl začít prodávat v roce 2014.

Volkswagen letos získal nad Porsche stoprocentní kontrolu. Koncern, jehož součástí je Škoda Auto, je největší automobilkou v Evropě. Do roku 2018 se hodlá stát největším výrobcem automobilů na světě.

Autor: bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.