Pražské energetice klesl loni zisk o desetinu na 2,4 miliardy | E15.cz

Pražské energetice klesl loni zisk o desetinu na 2,4 miliardy

Pražská energetika
Pražská energetika
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Share on Facebook Messenger
Skupině Pražská energetika (PRE), která je třetím největším dodavatelem elektřiny v Česku, klesl loni zisk po zdanění o 10,9 procenta na 2,4 miliardy korun. Samotná Pražská energetika bez zahrnutí výsledků dalších dceřiných společností naopak meziročně zvýšila čistý zisk o 2,1 procenta na 1,9 miliardy. Podle vedení společnosti jsou důvodem vyšší finanční výnosy.

Informace o výsledcích podnik napsal do pozvánky na valnou hromadu. Z pozvánky zároveň vyplývá, že představenstvo PRE navrhlo valné hromadě vyplatit z loňského zisku dividendu 442 korun za akcii. Jde o stejnou výši jako loni a předloni.

Kromě schválení dividend a účetních závěrek bude valná hromada schvalovat vyplacení části zisku členům představenstva a dozorčí rady. Navrhovaných 24,2 milionu korun nevybočuje z úrovně z minulých let.

PRE má téměř 700 tisíc odběratelů a zaměstnává asi 1390 lidí. Mezi její základní aktivity patří prodej, obchodování a distribuce elektřiny. Plných 58 procent společnosti vlastní Pražská energetika Holding, jehož majoritním vlastníkem je město Praha.

Mezi dceřiné společnosti skupiny patří PREdistribuce, která je držitelem licence na distribuci elektřiny na území Prahy a Roztok; PREměření, která se zaměřuje na poskytování služeb v oblasti měření, a eYello CZ, jenž pod značkou Yello Energy působí jako alternativní dodavatel elektřiny a plynu. Skupina provozuje i mobilního operátora PREmobil.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.