Prodej osobních aut v Německu v únoru rostl rychleji | e15.cz

Prodej osobních aut v Německu v únoru rostl rychleji

Továrna v maďarském městě Győr
Továrna v maďarském městě Győr
• 
ZDROJ: VolkswagenAG.com

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Prodej nových osobních automobilů v Německu pokračoval v růstu. V meziročním srovnání se zvýšil o 12,1 procenta na 250.302 aut, a tempo jeho růstu tak zrychlilo z lednových více než tří procent. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil německý Spolkový úřad pro motorová vozidla (KBA).

Prodej osobních aut značky Volkswagen stoupl v únoru meziročně o 4,3 procenta na 52 282 aut. Značka Audi zvýšila prodej o více než 14 procent a konkurenční Mercedes o více než 23 procent. Mladoboleslavská Škoda Auto, která je součástí koncernu Volkswagen, prodala v Německu v únoru 14 670 aut, o 9,1 procenta více než před rokem.

Za první dva měsíce roku bylo v Německu nově registrováno celkem 468 667 nových osobních aut. Bylo to o 7,8 procenta více než ve stejném období před rokem.

Německo je největším automobilovým trhem v Evropě. V celém loňském roce se prodej nových osobních automobilů v Německu zvýšil o téměř šest procent na 3,21 milionu vozů. Zaznamenal tak již druhý rok růstu za sebou a poprvé za šest let překročil hranici 3,2 milionu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah