Průmyslová zóna v Kvasinách se rozšíří. Pro dodavatele Škody Auto má vzniknout pět hal | E15.cz

Průmyslová zóna v Kvasinách se rozšíří. Pro dodavatele Škody Auto má vzniknout pět hal

paj

Plán na rozšíření industriálního areálu v Kvasinách na Rychnovsku začíná nabírat konkrétní podobu. V průmyslové zóně, jejímž středobodem je výrobní závod Škody Auto, vznikne pět nových hal, jež budou sloužit jako logistické a skladové centrum externích dodavatelů pro automobilku. Vyplývá to z oznámení záměru pro posouzení vlivu stavby na životní prostředí, který byl zveřejněn v informačním systému EIA.

Královéhradecký kraj má peníze na stavbu slíbené formou dotace od vlády. „Náklady na centrální zónu jako takovou se v usnesení vlády odhadují na cca 600 milionů korun,“ uvedla mluvčí kraje Sylvie Velčovská. Dalších 3,5 miliardy půjde do souvisejících dopravních staveb.

„Vznikem veřejné průmyslové zóny se vytvoří podmínky i pro dodavatele závodu Kvasiny, kteří získají možnost přesunout své závody do bezprostřední blízkosti závodu a minimalizovat tak dopravní náklady a zatížení okolních silnic,“ uvedla Martina Gillichová z komunikačního oddělení Škody Auto. Královéhradecký kraj bude plochy zájemcům nabízet ve veřejné soutěži.

V průmyslové zóně pracuje dvanáct tisíc lidí, z toho devět tisíc v samotné automobilce. škoda Auto od roku 2015 do závodu investovala 11 miliard korun.

Konec vyjednávání. Škoda Auto zvýší mzdy, odboráři snili o vyšší částce

Autor: paj
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!