Ředitel automobilky Tesla Elon Musk potvrdil jednání s Applem | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Ředitel automobilky Tesla Elon Musk potvrdil jednání s Applem

Ředitel automobilky Tesla Elon Musk potvrdil jednání s Applem
Elon Musk (zakladatel PayPalu, Tesla Motors, SpaceX, otec futuristické dopravy Hyperloop)
• 
ZDROJ: CC BY-NC 2.0: jdlasica via Flickr

pav

Výrobce elektrických vozů Tesla Motors vedl rozhovory s technologickou společností Apple. V televizi Bloomberg TV to dnes řekl generální ředitel automobilky Elon Musk. Nechtěl ale komentovat, zda se tyto rozhovory točily kolem akvizice. List San Francisco Chronicle v neděli napsal, že se Musk loni setkal s šéfem Applu pro fúze a akvizice. To vyvolalo spekulace o budoucnosti Tesly.

Apple má nyní k dispozici 158,8 miliardy dolarů (3,2 bilionu Kč) v hotovosti. Tržní kapitalizace Tesly činí zhruba 26 miliard USD, jen během dneška se díky růstu akcií firmy zvýšila skoro o deset procent.

Forbes na svých internetových stránkách upozornil, že výrobci automobilů mají obecně problémy udržet krok se zrychlujícím tempem inovací ve světě mobilních přístrojů, kde délka cyklu vývoje může být pouze čtvrtinou délky běžného cyklu vývoje nového vozu. A již dlouho se spekuluje, že Tesla by mohla být logicky iniciátorem sbližování aut a mobilů.

Musk v rozhovoru také prohlásil, že Tesla v počátcích zvažovala, že by ve svých autech využila operační systém Android od Googlu, to však bylo na počátcích Androidu. Poznamenal také, že by Tesla mohla být první firmou, která přijde na trh s obdobou autopilota používaného u letadel.

Tesla v noci na dnešek uvedla, že prodala v posledním čtvrtletí loňského roku rekordních téměř 6900 svých vozů Model S. Tesla sice vykázala ve čtvrtletí ztrátu 16,3 milionů USD (325,6 milionu korun), ta ale klesla z předloňských srovnatelných 89,9 milionu USD. Tržby se více než zdvojnásobily na 615,2 milionu dolarů. Za celý letošní rok chce Tesla prodat více než 35.000 vozů, což by bylo o 55 procent více než loni.

Autor: pav
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!