Renault a Nissan chtějí propojit výrobu, prý začnou v Indii | e15.cz

Renault a Nissan chtějí propojit výrobu, prý začnou v Indii

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Kotatko Jiri/E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Francouzská automobilka Renault a japonský výrobce vozů Nissan Motor plánují posílit svou alianci a dále propojit výrobu a oblast výzkumu a vývoje, uvedl dnes japonský ekonomický list Nikkei. Krok prý francouzsko-japonské automobilové alianci pomůže ušetřit přes 400 miliard jenů ročně (zhruba 78 miliardy Kč).

Nikkei napsal, že prvním krokem bude jmenování manažera pro kontrolu nad výrobními odděleními obou automobilek. Dojít by k němu mohlo již v dubnu. Následovat bude podobný krok pro oddělení výzkumu a vývoje.

Nejnovější opatření by bylo jedním z nejdrastičtějších kroků, které oba partneři v rámci spojování sil podniknou. Alianci vytvořily v roce 1999. Chystané změny by Nissanu a Renaultu měly umožnit vyrábět rozdílná auta ve stejných továrnách s využitím sdílených dílů. Současný model umožňuje pouze částečné sdílení v některých továrnách.

Automobilky prý na novou strukturu poprvé přejdou ve své továrně v Indii, a to nejdříve v roce 2015. V dalších letech by mělo dojít k jejímu rozšíření do více než deseti zemí.

Aliance po celém světě vlastní skoro 50 továren. Partneři pracují na převzetí největší ruské automobilky AvtoVAZ, výrobci aut značky Lada.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery