Renault nekrotí apetit. Znovu chce převzít Nissan a chystá se na další automobilku | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Renault nekrotí apetit. Znovu chce převzít Nissan a chystá se na další automobilku

ČTK

Francouzská automobilka Renault hodlá během 12 měsíců obnovit jednání o fúzi s japonským partnerem Nissan Motor. Následně chce usilovat o převzetí další automobilky, mezi preferované cíle patří italsko-americká skupina Fiat Chrysler Automobiles. Informoval o tom list Financial Times s odvoláním na zdroje obeznámené s plány francouzského podniku.

Renault v současnosti vlastní v Nissanu podíl přes 43 procent, zatímco Nissan má v Renaultu zhruba 15procentní podíl. Alianci automobilek Renault a Nissan zformoval a dlouhou dobu řídil Carlos Ghosn, který byl ale v listopadu obviněn z finančních deliktů a postupně odvolán z čela správních rad obou podniků.

Podle zdrojů listu Financial Times obeznámených se situací Ghosn před dvěma až třemi lety vedl rozhovory o spojení Renaultu s FCA, záměr však narazil na odpor ze strany francouzské vlády.

FCA nyní podle listu aktivně hledá příležitosti k vytvoření partnerství či k fúzi. Předseda představenstva FCA John Elkann se prý kvůli tomu setkal s představiteli několika konkurenčních automobilek, včetně francouzské společnosti PSA. Ta vyrábí vozy Peugeot a Citroën a předloni koupila od americké společnosti General Motors její evropské značky Opel a Vauxhall.

Konkurence pro Teslu. Na trh přichází švédský elektromobil
Čínská Geely výrazně zvýšila zisk, další růst tržeb už ale nečeká

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!