Renault otevřel továrnu v Alžírsku, chce vyrábět až 75 tisíc aut | E15.cz

Renault otevřel továrnu v Alžírsku, chce vyrábět až 75 tisíc aut

Renault Symbol
Renault Symbol
• 
ZDROJ: CC BY-SA 2.0: order_242; WikimediaCommons

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Francouzská automobilka Renault otevřela svůj první závod na výrobu aut v Alžírsku. Investice v hodnotě 50 milionů eur (1,4 miliardy korun) má pomoci společnosti posílit pozici na druhém největším automobilovém trhu v Africe.

Počáteční kapacita výroby je 25 tisíc vozů ročně. Renault však v další fázi plánuje ztrojnásobit tuto kapacitu na 75 tisíc aut. V závodě se bude vyrábět model Renault Symbol.

Alžírsko je pro Renault desátým největším trhem a Renault má na zdejším trhu pozici jedničky s podílem 25,5 procenta. Prodej mimo Evropu má na celkovém prodeji Renaultu téměř poloviční podíl.

V Alžírsku se loni prodalo 425 tisíc vozů. Alžírsko je tak druhým největším automobilovým trhem v Africe za Jihoafrickou republikou. Letos však trh klesá, od ledna do září se zde prodalo jen něco přes 265 tisíc vozů, upozornil Renault.

Silný potenciál Alžírska

Levná auta a rozvíjející se trhy pomohly Renaultu překonat šest let trvající pokles prodeje aut v Evropě, který skončil loni. Firma se však nyní potýká s oslabením měn. V Alžírsku vidí Renault silný potenciál, protože zhruba 70 procent aut na silnicích je starších než deset let. V zemi připadá také na 1000 obyvatel jen 100 aut, v západní Evropě je to 500 aut na 1000 obyvatel.

Renault vlastní v novém závodě s 350 zaměstnanci podíl 49 procent. Dalších 34 procent vlastní alžírské Národní sdružení pro užitková vozidla a zbývajících 17 procent alžírský státní investiční fond.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah