Renault začal na českém trhu nabízet elektromobily | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Renault začal na českém trhu nabízet elektromobily

ČTK

Francouzský Renault začal na českém trhu nabízet elektromobily. Nejprodávanější elektrický model v Evropě ZOE si zákazník může objednat už nyní, dodávka Kangoo Z.E. a model Twizy budou k dispozici ve druhé polovině roku. 

Prodej modelu ZOE loni v Evropě vzrostl o 44 procent a celkově se prodalo 100 tisíc vozů. Ve Francii dokonce Renault ZOE tvoří více než polovinu prodejů elektrických vozidel. Základní cena modelu v Česku je 829 900 korun. Například cena nejprodávanějšího elektromobilu BMW i3 v tuzemsku začíná na jednom milionu Kč.

Renault ZOE je na českém trhu k dispozici výhradně s akumulátorem Z.E.40, který má kapacitu 41 kWh a ZOE ve variantě R90 a R110 s ním zvládne v reálných podmínkách ujet až 300 kilometrů na jedno nabití, což vůz řadí na špičku svého segmentu.

V Česku se loni prodalo 307 nových elektromobilů, letos od ledna do května pak 225. Počet elektromobilů na českých silnicích by se měl v roce 2020 zvýšit proti loňsku téměř čtyřikrát na zhruba 5000. Množství hybridů se pak zdvojnásobí na 12 tisíc vozů. V roce 2025 by to pak mohlo být v tuzemsku až 100 tisíc elektromobilů.

Od přepravy prezidentů přes výrobu tanků až k supersportu. Prohlédněte si historii značky Praga
Renaultu už bude 120 let. Připomeňte si, jak se jeho vozy měnily v čase

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!