Rusové představí "neviditelnou" stíhačku | E15.cz

Rusové představí "neviditelnou" stíhačku

"Neviditelný" Suchoj T-50
"Neviditelný" Suchoj T-50
• 

ČTK, nes

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
(VIDEO) Pro radary neviditelná stíhačka Suchoj T-50 by měla být jedním z hlavních taháků mezinárodní letecké výstavy MAKS, která dnes začala na letišti Ramenskoje v Žukovském u Moskvy. Na kontraktační výstavě se očekává uzavření miliardových obchodů.

Hned v úvodu aerosalonu evropský výrobce Airbus ohlásil podpis dohody s druhým největším ruským přepravcem Transaero, který si objednal osm letounů Airbus А-320 v katalogové ceně 729 milionů dolarů, s opcí na další čtyři stroje. Park aerolinek dosud tvoří boeingy různých typů a tři ruské letouny Tupolev Tu-214. Výrobce vrtulníků Mi-171 zase uzavřel dohodu o dodávce 40 svých strojů pro ruskou společnost UTair.

Celkem se očekává uzavření kontraktů za více než deset miliard dolarů. Z toho by podle náměstka ruského ministra průmyslu a obchodu Denise Manturova měly na ruské výrobce připadnout kontrakty za více než tři miliardy dolarů. Většina se sice má týkat dodávek nových stíhaček pro ruské letectvo, ale ve hře jsou i první kontrakty pro nový civilní letoun MS-21; Aeroflot má prý zájem o padesátku strojů.

…a také:

Výstavy se účastní více než 840 společností ze čtyř desítek zemí včetně osmi vystavovatelů z Česka. Představuje se přes 240 letounů, vrtulníků, kosmických raket i zbraní protivzdušné obrany. Organizátoři očekávají, že přijde 600 tisíc návštěvníků.

Videozáběry z prvních zalétavacích letů stíhačky Suchoj T-50

Po čtyřleté přestávce se moskevské výstavy účastní svými letouny i americké vojenské letectvo, zastoupené mimo jiné i strategickým bombardérem B-52.

Za hřeb civilního programu jsou považovány největší dopravní letouny Airbus A-380 a Boeing 787 Dreamliner. Nechybí ani nový ruský civilní letoun Suchoj Superjet S-100, jehož dodávky přepravcům začaly letos. K premiérám se řadí i prototyp lehkého dopravního letounu Rysačok samarského výrobce raket. Stroj, který má nahradit letité dvouplošníky An-2, pohánějí české motory Walter M601F.

Autor: ČTK, nes

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.