Siemens díky prodejům aktiv zvýšil zisk o třetinu, vyplatí větší dividendu | E15.cz

Siemens díky prodejům aktiv zvýšil zisk o třetinu, vyplatí větší dividendu

Generální ředitel koncernu Siemens Joe Kaeser
Generální ředitel koncernu Siemens Joe Kaeser
• 
ZDROJ: ctk/AP

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Čistý zisk německého koncernu Siemens v uplynulém finančním roce vzrostl asi o třetinu na 7,4 miliardy eur (200 miliard korun). Firma uvedla, že k růstu přispěly mimořádné příjmy související s prodejem části majetku. Tržby největší průmyslové skupiny v Evropě se zvýšily o šest procent a dosáhly 82,3 miliardy eur. Firma počítá s růstem zisku a tržeb i v novém finančním roce, který začal v říjnu. Díky solidnímu výsledku i zvýší dividendu.

„Dosáhli jsme toho, k čemu jsme se zavázali. Na nadcházející rok jsme dobře připraveni,“ uvedl šéf podniku Joe Kaeser. Siemens letos prošel rozsáhlou restrukturalizací, která zahrnuje prodej části aktivit i zrušení tisíců pracovních míst.

Siemens také oznámil, že zvýší roční dividendu na 3,50 eura na akcii z dosavadních 3,30 eura. Představil také nový program odkupu vlastních akcií, na který hodlá během tří let vynaložit až tři miliardy eur.

Siemens patří mezi největší elektrotechnické firmy v České republice, kde má zhruba 9200 zaměstnanců. Dodává technologie, produkty a služby v oblasti energetiky, zdravotnictví, průmyslové a veřejné infrastruktury a informačních technologií.

Siemens působí v českých zemích už 125 let. Vedle prodejních, servisních a vývojových aktivit provozuje sedm výrobních závodů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah