Škoda Auto nabízí za rušená místa milionové odstupné | E15.cz

Škoda Auto nabízí za rušená místa milionové odstupné

Škoda Auto nabízí za rušená místa milionové odstupné
Škoda Auto zahájila 23. srpna v Mladé Boleslavi výrobu nové kompaktní limuzíny Rapid. Vůz bude od října postupně uváděn na evropské trhy, příští rok v Číně a od roku 2014 v Rusku. Kapacita výrobní linky se postupně zvýší z 800 na 1200 vozů denně. Světová premiéra je naplánována na zářijový autosalon v Paříži. (zdroj: ČTK)
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Automobilka Škoda Auto zruší ve svém závodě ve Vrchlabí 200 pracovních míst. Zaměstnancům, kterých se to týká, nabídla možnost pracovat v dalších závodech Škody v Mladé Boleslavi nebo Kvasinách, nebo odejít s odstupným. Uvedl to týdeník Škodovácký odborář.

Odstupné pro odcházející zaměstnance bude podle informací časopisu Týden zohledňovat jejich pracovní zařazení a počet odpracovaných let. Pro dlouholeté zaměstnance, kteří mají pár let před penzí, může dosáhnout až třicetinásobku průměrného platu v podniku, tedy přes 960 tisíc korun.

Škoda již dříve oznámila, že ve Vrchlabí ukončí montáž vozů Roomster a Octavia a naopak zavedla a hodlá postupně navyšovat produkci automatických převodovek DQ200, které jsou určené i pro další značky koncernu Volkswagen.

Někteří zaměstnanci již projevili prvotní zájem o některou z nabízených variant, ale mají čas na rozmyšlenou až do 2. listopadu, což je nejzazší termín, do kdy by měli své rozhodnutí oznámit na personálním oddělení.

Zaměstnanci, kteří byli vybráni do výroby převodovky DQ200 se budou do projektu postupně zapojovat. Vedení Škody také předpokládá, že někteří pracovníci budou na začátku roku pomáhat s náběhem výroby modelu Roomster v Kvasinách.

Škoda na začátku letošního roku zaměstnávala 25 800 lidí, což je nejvíce v historii. Loni vytvořila 1650 nových pracovních míst.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!