Škoda Kodiaq bude o něco dražší než Superb, začíná na 678 tisících

Škoda Kodiaq

Škoda Kodiaq Zdroj: Skoda Auto

Škoda Kodiaq
Interiér Škody Kodiaq
Interiér Škody Kodiaq
Škoda Kodiaq
Škoda Kodiaq
22
Fotogalerie

Cena nového velkého SUV Kodiaq od Škody Auto bude v České republice začínat na 677 900 korun. To je o 47 tisíc více, než je startovací cena vlajkové lodi značky Superb, ve srovnatelném provedení je ale Superb dražší. Vyplývá to z informací, které dnes automobilka zveřejnila na světové výstavní premiéře vozu na autosalonu v Paříži.

Předpokládaný konkurent Hyundai SantaFe začíná s cenou 899 900 korun, větší Grand SantaFe stojí přes 1,1 milionu a Audi Q5 pak začíná na jednom milionu korun. Nižší cenu nabízí například Honda CR-V, která se prodává od 589 900 korun.

Za základní cenu zákazník získá Kodiaq s motorem 1,4 TSI ACT/110 kW s pohonem všech kol a manuální převodovkou, nebo předním pohonem a s automatickou převodovkou DSG. Základní výbava zahrnuje například sedm airbagů, dvouzónovou klimatizaci, 17palcová kola z lehkých slitin, infotainment Swing s 6,5“ dotykovým displejem a bluetooth, multifunkční volant, LED denní svícení a LED zadní svítilny nebo střešní nosiče. Superb Combi s motorem 1,4 TSI a pohonem všech kol stojí 725 900 korun.

Sledujte pařížský autosalonna webu Auto.cz

Kodiaq vedle elektronických asistenčních systémů nebo stálého připojení k internetu prostřednictvím mobilní sítě LTE sází na 30 chytrých vychytávek. K těm patří vysouvací plastová lišta chránící při otevření hranu dveří, elektrická dětská bezpečnostní pojistka pro zadní dveře nebo paket spánek se speciálními hlavovými opěrkami.

Škodu Kodiaq bude možné objednat počátkem října u všech autorizovaných partnerů značky v České republice. První vozy budou zákazníkům dodány v průběhu února příštího roku.

Podle předsedy představenstva Škody Bernharda Maiera je Kodiaq začátkem ofenzivy Škody, v rámci které chce pronikat do nových segmentů a na nové trhy. "Letos čekáme nejlepší finanční výsledek ve 120leté historii značky," uvedl Maier.

"Vstupujeme do úplně nového segmentu, který se těší celosvětovému růstu. Náš nový model Kodiaq má ambice dobýt nejen nové trhy, ale zejména oslovit nové skupiny zákazníků. S ohledem na první reakce odborné i laické veřejnosti při odhalení vozu pevně věříme, že se setká s úspěchem," uvedl šéf prodejní organizace Škody v České republice Luboš Vlček.

Až sedm míst k sezení

Kodiaq bude jako první Škoda nabízet až sedm míst k sezení. Celkem 4,7 metru dlouhý vůz disponuje základním objemem zavazadlového prostoru 720 litrů, což je nejvíce v této třídě. Uvnitř vozu lze přepravovat předměty dlouhé až 2,8 metru, pokud je sedadlo spolujezdce vybaveno sklopným opěradlem. Užitné vlastnosti vozu zvyšuje schopnost táhnout přívěs o hmotnosti až 2,5 tuny, pro tento účel je k dispozici také asistent couvání s přívěsem. Motorová paleta pro český trh zahrnuje dva zážehové motory o objemu 1,4 a 2,0 litru a dva vznětové motory 2,0 TDI pokrývající výkonové spektrum od 110 kW do 140 kW.

Škoda je jednou z nejstarších automobilek na světě. Loni vyrobila přes jeden milion vozů. Provozuje tři výrobní závody v České republice, vyrábí v Číně, Rusku, na Slovensku a v Indii většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery.