GE kupuje výrobce lopatek větrných turbín LM Wind Power | E15.cz

Transakce za 40 miliard: GE kupuje výrobce lopatek větrných turbín LM Wind Power

ČTK

Americká společnost General Electric kupuje dánského výrobce lopatek pro turbíny větrných elektráren LM Wind Power za 1,65 miliardy dolarů (40,2 miliardy korun). Akvizice má podpořit divizi obnovitelných zdrojů energie GE, uvádí se v dnešním prohlášení.

 

Dohoda by podle agentury Reuters měla být dokončena v první polovině příštího roku, schválit ji musejí antimonopolní úřady. GE kupuje firmu od soukromého investičního fondu Doughty Hanson.

LM Wind Power má 13 výrobních závodů v osmi zemích - Dánsku, Španělsku, Polsku, Kanadě, USA, Indii, Číně a Brazílii. Společnost působí na trhu více než tři desetiletí a má 190 patentů. Patří mezi přední světové dodavatele lopatek větrných turbin a nabízí vývoj, výrobu, servis a logistické služby související s lopatkami pro větrné elektrárny. Od roku 1978 firma vyrobila více než 185 tisíc lopatek, což odpovídá instalovanému výkonu větrných elektráren 77 gigawattů.

GE v současnosti nevyrábí lopatky pro větrné turbiny. LM Wind Power je jejím největším dodavatelem lopatek. GE plánuje po dokončení akvizice ponechat LM Wind Power samostatnou divizí v rámci GE Renewable Energy. Neplánuje změny ve vedení ani přesun sídla z Dánska. V Dánsku má také zůstat globální technologické centrum.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.