ÚOHS odsouhlasil změnu ve vlastnické struktuře Tatry Kopřivnice | E15.cz

ÚOHS odsouhlasil změnu ve vlastnické struktuře Tatry Kopřivnice

Tatra
Tatra
• 
ZDROJ: Euro Jan Rasch

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Podnikatelé René Matera a Jaroslav Strnad ovládli kopřivnickou automobilku Tatra nabytím akciových podílů ve společnosti Tatra trucks. Jejich vlastnický vstup do firmy v pátek povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Sdělil to mluvčí společnosti Tatra trucks Andrej Čírtek.

„K našemu vlastnickému vstupu do Tatry nedochází, protože jsme od začátku toužili vlastnit slavnou českou automobilku. Dotlačila nás k tomu po dlouhém vývoji objektivní situace, kdy hrozil zánik našeho důležitého obchodního partnera. To způsobilo vývoj vedoucí k exekuci podniku, jeho dražbě a posléze našemu majetkovému vstupu do společnosti Tatra trucks, která podnik v dražbě získala,“ uvedl Matera.

Tatra skončila v dražbě kvůli dluhům. Cílem podnikatelů je stabilizovat vztahy podniku s klíčovými zákazníky, získat zpět důvěru bank a zlepšit řízení a komunikaci v podniku. Po nezbytnou dobu zůstává v čele podniku dosavadní generální ředitel Ronald Adams, uvedl Čírtek.

Tatra je tradičním výrobcem nákladních vozů. Firmu od roku 2006 kontrolovali čtyři čeští a zahraniční investoři reprezentovaní dosavadním předsedou představenstva společnosti Američanem Adamsem.

V roce 2010 automobilka snížila svou více než sedmisetmilionovou ztrátu na 158 milionů korun, od té doby své hospodářské výsledky nezveřejnila. Tatra skončila v dražbě kvůli dluhům. Hodnota Tatry byla stanovena na 1,765 miliardy korun, její závazky činily zhruba 1,5 miliardy Kč.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.