Vítkovice Cylinders poprvé pronikly do Austrálie, dodají mlecí tělesa pro těžaře | E15.cz

Vítkovice Cylinders poprvé pronikly do Austrálie, dodají mlecí tělesa pro těžaře

ČTK

Výrobce vysokotlakých ocelových lahví a nádob Vítkovice Cylinders ze strojírenské skupiny Vítkovice Machinery Group (VMG) získal první zakázku v Austrálii. Pro firmu Donhad Pty Ltd. vyrábí mlecí tělesa na úpravu vytěženého černého uhlí.

Výkonný ředitel firmy Vítkovice Cylinders Vladimír Kufa uvedl, že s ohledem na velkou konkurenci na trhu nebude společnost komentovat hodnotu zakázky. "První, referenční zakázka je na 200 tun mlecích těles s vyšší objemovou a povrchovou tvrdostí a právě jsme ji dokončili. O dalších dodávkách se v současné době jedná," uvedl. První část zakázky Vítkovice dodaly v srpnu, druhou expedují v těchto dnech.

"V současné době vládne na trhu mlecích těles velká konkurence - mezi výrobci ze západní Evropy, ale také z Číny. Pro Vítkovice Cylinders je tak proniknutí na další trh, navíc na kontinentu, kam zatím nikdy nedodávaly, významné," uvedla mluvčí Vítkovic Eva Kijonková.

Vítkovice Cylinders jsou jedním z největších světových výrobců bezešvých ocelových lahví. Jsou také významným producentem tlakových nádrží či vysokotlakých akumulátorů. Dalším tradičním oborem, kterému se věnují, jsou mlecí tělesa. Loni dosáhly nejlepších výsledků v historii: tržeb téměř 2,5 miliardy korun a provozního zisku EBITDA téměř 250 milionů korun.

Celá skupina VMG má přes 30 firem se zhruba 8000 zaměstnanci, loni měla obrat zhruba 14 miliard korun a konsolidovaný zisk 479 milionů korun. Letos se však některé její společnosti dostaly do problémů a tři firmy, Vítkovice Power Engineering, Vítkovice Envi a Vítkovice Gearworks, skončily v úpadku. Hlavním vlastníkem skupiny je Jan Světlík.

Společnost Donhad je výrobcem mlecích zpracovatelských systémů a speciálních výkovků pro použití v oblasti těžby surovin a pro civilní strojírenský průmysl. Je součástí skupiny Valmont Industries se sídlem v USA.

Autor: ČTK
 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!