Volkswagen plánuje masivní investice, do vývoje motorů vloží 20 miliard eur | E15.cz

Volkswagen plánuje masivní investice, do vývoje motorů vloží 20 miliard eur

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Zpřísnování emisních norem je důvodem, proč německý automobilový koncern Volkswagen bude v příštích letech investovat až dvě desítky miliard eur do vývoje spalovacích a elektrických motorů. 

Loni Volkswagen ve snaze o překonání skandálu s obcházením emisních testů oznámil novou strategii, v níž se chce mnohem více zaměřit na elektrické automobily a nové formy mobility. Volkswagen předloni v září přiznal, že po celém světě do zhruba 11 milionů naftových automobilů instaloval software, který umožňuje manipulovat s testy emisí. Skandál má pro firmu vysoké náklady a skupina nyní musí omezovat výdaje ve všech oblastech a zároveň investovat do své transformace.

Během pěti let vloží Volkswagen do zvýšení efektivnosti a snížení spotřeby spalovacích motorů o 10-15 procent asi deset miliard eur (270 miliard korun). Reaguje tím na očekávané zpřísňování emisních norem v Evropě, USA i Číně, uvedl Müller.

Podívejte se, co si o emisní kauze myslí europoslankyně Dita Charanzová:

Charanzová: Volkswagen by měl Evropanům zaplatit

Do vývoje elektrických motorů a nové generace hybridních vozů pro americký trh Volkswagen své investice zvýší na zhruba devět miliard eur. Minulých pět let společnost do bezemisních technologií investovala tři miliardy eur.

Volkswagen se ve vývoji motorů rovněž zaměří na úsporu nákladů. Počet typů motorů pro vozy určené pro masový trh se do roku 2020 sníží až o 40 procent, řekl šéf skupiny podle agentury Reuters.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah