Volkswagen v Německu kvůli emisnímu skandálu zaplatí miliardu eur | E15.cz

Volkswagen v Německu kvůli emisnímu skandálu zaplatí miliardu eur

Volkswagen v Německu kvůli emisnímu skandálu zaplatí miliardu eur
Logo Volkswagen
• 
ZDROJ: CC BY 2.0: Miles Continental

ČTK

Německá prokuratura vyměřila automobilovému koncernu Volkswagen kvůli emisnímu podvodu pokutu ve výši jedné miliardy eur (téměř 26 miliard korun). Volkswagen uvedl, že pokutu přijímá, a přiznává se tak ke své zodpovědnosti. V důsledku udělení pokuty bude ukončeno řízení proti automobilce.

Prokuratura v německém Braunschweigu dospěla k závěru, že Volkswagen se dopustil pochybení při dohledu nad činností divize pro vývoj motorů. "Volkswagen pokutu po důkladném zkoumání přijal a nepodnikne proti ní žádné právní kroky. Volkswagen se tak hlásí ke své zodpovědnosti za dieselovou krizi," uvedla automobilka.

Bývalý šéf Volkswagenu byl kvůli emisím obviněn v USA

Volkswagen již v září 2015 v reakci na obvinění amerických úřadů přiznal, že do zhruba 11 milionů naftových aut po celém světě nainstaloval software umožňující manipulovat s testy emisí oxidů dusíku. Skandál se týká i zhruba 1,2 milionu vozů Škoda Auto.

Začátkem loňského roku americká vláda s Volkswagenem uzavřela dohodu ohledně urovnání emisního skandálu, v jejímž rámci automobilka souhlasila se zaplacením částky 4,3 miliardy dolarů (zhruba 94 miliard korun).

Volkswagen zaplní Spojené státy dobíjecími stanicemi, spojil se i s řetězcem Walmart

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!