Volkswagen zahájí výrobu nové verze modelu Golf | E15.cz

Volkswagen zahájí výrobu nové verze modelu Golf

Volkswagen Golf, 5. generace
Volkswagen Golf, 5. generace
• 
ZDROJ: Wikimedia

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Německá automobilka Volkswagen v pondělí oficiálně zahájí výrobu nové verze populárního modelu Golf. Vůz má firmě pomoci v boji s konkurencí, a to zejména s asijskými značkami Toyota a Hyundai.

Společnost zahájí produkci ve svém hlavním závodě ve Wolfsburgu. Vzhledem k současné třítýdenní závodní dovolené byla kvůli spuštění výroby nucena zavést mimořádné směny. Nový model se bude vyrábět také v dalším německém městě Zwickau. Na trhu by se měl automobil objevit koncem podzimu.

Model Golf se vyrábí od roku 1974. Oficiální světová premiéra nové verze by se měla uskutečnit 4. září v Berlíně. Veřejnost by měla mít možnost automobil spatřit také na pařížském autosalonu, který se uskuteční koncem září, napsala DPA.

V EU dramaticky klesla poptávka po autech

Společnost Volkswagen, jejíž součástí je česká Škoda Auto, je největší automobilkou v Evropě. Do roku 2018 se hodlá stát největším výrobcem automobilů na světě.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.