Volkswagen zaplatí za emise 110 miliard, dohodl se s americkou vládou | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Volkswagen zaplatí za emise 110 miliard, dohodl se s americkou vládou

ČTK

Německá automobilka Volkswagen vyjednala s americkým ministerstvem spravedlnosti návrh dohody na urovnání civilního a trestního obvinění z nezákonností spojených s jejím emisním skandálem. Volkswagen dnes sdělil, že by měl v rámci dohody zaplatit 4,3 miliardy dolarů (110 miliard korun).

Skupina, do níž patří i česká Škoda Auto, podle agentury Reuters uvedla, že vliv dohody na její loňské výsledky zatím není určen. Návrh by ještě mělo schválit představenstvo skupiny a její dozorčí rada. Ty by měly o záležitosti jednat dnes večer nebo ve středu, uvedl Volkswagen.

Dohoda má ze strany Volkswagenu zahrnovat přiznání viny v podobě porušení některých ustanovení amerického trestního zákoníku. Dále bude obsahovat fakta, na jejichž základě firma zaplatí dohodnutou pokutu.

Volkswagen loni navzdory emisní aféře dosáhl rekordního prodeje

Americká Agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) loni v září Volkswagen obvinila, že do vozů s naftovými motory instaloval software, který při testování emisí umožňuje skrývat vysoce nadlimitní hodnoty oxidů dusíku.

Po celém světě se skandál týká zhruba 11 milionů naftových automobilů. Volkswagen již sjednal dohody o civilním urovnání s majiteli upravených vozů a s americkou vládou a v jejich rámci zaplatí celkově asi 16 miliard dolarů.

Vše o Volkswagenu čtěte zde >>>

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!