Volkswageny se prodávají nejlépe od propuknutí dieselgate, daří ze v Číně i Evropě | E15.cz

Volkswageny se prodávají nejlépe od propuknutí dieselgate, daří ze v Číně i Evropě

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Odbyt německého automobilového koncernu Volkswagen v září meziročně vzrostl o 7,1 procenta na 947 600 vozů. Je to nejprudší tempo růstu od vypuknutí skandálu kolem měření emisí. Za první tři čtvrtletí roku pak dodal koncern zákazníkům 7,6 milionu aut, což je o 2,4 procenta více než ve stejném období loni.

Šéf prodeje Volkswagenu Fred Kappler poukázal na výrazný růst prodeje v Číně i na příznivý vývoj poptávky v Evropě. "Rostoucí odbyt nám dává naději, že dokážeme zvládnout náročné úkoly, které máme před sebou. Naší nejvyšší prioritou zůstává posilování důvěry zákazníků v naše produkty," dodal.

Volkswagen loni v září přiznal, že po celém světě do zhruba 11 milionů naftových aut instaloval software, který umožňuje manipulovat s testy emisí. Aféra se týká i zhruba 1,2 milionu vozů Škoda.

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto již ve středu oznámila, že v září zvýšila prodej meziročně o 14,4 procenta na 107 100 vozů. Jde o prodejně nejúspěšnější měsíc za celou více než stodvacetiletou existenci Škodovky.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah